Kısa Özgeçmiş

Elif KARTAL, 1 Aralık 1986 yılında Sakarya’da doğmuştur. 2004 yılında Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde lisans öğrenimine başlamıştır. 2008 yılında, İ.Ü. Enformatik Bölümü’nde yüksek lisansa başlamış ve yine aynı bölüme Araştırma Görevlisi olarak kabul edilmiştir. İ.Ü. Enformatik Bölümü‘nde, 2011 yılında Yapay Sinir Ağları ile Yazılım Projesi Maliyet Tahmini adlı teziyle yüksek lisansını, 2015 yılında, Sınıflandırmaya Dayalı Makine Öğrenmesi Teknikleri ve Kardiyolojik Risk Değerlendirmesine İlişkin Bir Uygulama adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

2013 yılında 2 ay süreliğine Ball State University, Miller College of Business, Information Systems and Operations Management’da (IN, ABD) ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuştur. Ağustos 2019 – Mart 2020 arasında University of Miami, College of Arts and Sciences, Department of Computer Science (FL, USA) ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuş, Doç. Dr. Odelia Schwartz ile hesaplamalı sinirbilim, derin öğrenme ve bilgisayarlı görü konularında çalışmıştır. Bu doktora sonrası araştırma TÜBİTAK-BIDEB 2219 – Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı tarafından desteklenmiştir.

Makine Öğrenmesi, Veri Madenciliği ve Yapay Zekâ Dr. Kartal’ın temel çalışma alanlarıdır.

Karikatür çizmek, müzik dinlemek (özellikle endüstriyel rock, swing, caz), bisiklete binmek ve salsa yapmak hobileri arasındadır.

Safyüz ve Mısık adında iki kedisi vardır.
Safyüz  Mısık